KP PSP Sławno


Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2019r., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnej z Żukowa i Starego Jarosławia, uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody odbyły się na placu ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sławnie a organizatorem uroczystości był Urząd Miejski w Sławnie oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Strażacy podczas uroczystości zaprezentowali między innymi samochody bojowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu jednostek. W trakcie obchodów odbyło się również zwiedzanie stoisk promocyjno-edukacyjnych przez przybyłe społeczeństwo podczas, których strażacy przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy. Omówiono także założenia kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” dotyczącej zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.                                                                                            

opracował: kpt. Damian Tomczyk                     zdjęcia: KP PSP Sławno



Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::