KP PSP Sławno


" Kręci mnie bezpieczeństwo" - spotkania z harcerzami

W lipcu br., strażacy  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Sławnie odwiedzili harcerzy, którzy wypoczywali na trenie powiatu sławieńskiego.

Podczas spotkań zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne obejmujące sposób postępowania podczas zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu – ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i opadów deszczu oraz  wichur. 

Uczestnikom obozów omówiono również jak korzystać w sposób bezpieczny z kąpielisk, jak należy dbać o higienę osobistą, w jaki sposób można się zabezpieczyć przed kleszczami oraz jak się zachować w sytuacjach m.in. ukąszenia przez żmiję. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa harcerzy podczas wypoczynku. W spotkaniach uczestniczyło 2449 osób, w tym 280 dorosłych.

opracował: kpt. Damian Tomczyk                     zdjęcia: KP PSP SławnoGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::