KP PSP Świdwin


Weekend w powiecie świdwińskim

W dniu 27 lipca 2019 roku około godziny 1424 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze zboża i ścierniska w miejscowości Pęczerzyno.
Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem 5 prądów wody w natarciu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Tego samego dnia około godziny 1756 do SKKP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o ulatnianiu sie gazu ze zbiornika przydomowego w miejscowości Redło. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczenia strefy bezpiecznej oraz zakreceniu zaworu gazowego.

Dnia 28 lipca 2019 roku około godziny 1246 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przyrowo. Do zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki z JRG i OSP.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowania ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Również 28.07 około godziny 1458 wpłynęło kolejne zgłoszenie do SKKP PSP w Świdwinie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem  w miejscowości Ciechnowo. Do zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

Opracowanie: st. sekc. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: JRG ŚwidwinGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::