Łobeskie Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019.


W dniu 6 maja najbezpieczniejszą gminą w powiecie była gmina Dobra ...
Jak co roku na terenie powiatu łobeskiego odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W dniu 6 maja najbezpieczniejszą gminą w powiecie była gmina Dobra, która gościła wszystkich strażaków powiatu (zawodowych jak i ochotników) będąc miejscem tegorocznych obchodów tego pięknego święta.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na placu przy Urzędzie Miejskim w Dobrej, z którego strażacy i zaproszeni goście wyruszyli do kościoła parafialnego, w którym odbyła się msza święta w intencji strażaków. Mszy św. przewodniczył ks. Marek Prusiewicz - proboszcz parafii p.w. Świętej Klary w Dobrej wraz z ks. bryg. Ryszardem Szczygieł kapelanem strażaków województwa zachodniopomorskiego.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Dobrej w kierunku rynku przy Urzędzie Miejskim. Przejściu towarzyszyły marsze strażackie w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łobeskiego Domu Kultury. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku i przeglądu pododdziałów strażackich przez Zastępcę Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Marka Popławskiego. Wszystkich zaproszonych gości przywitał mł. bryg. Jarosław Tomczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego - druh Krzysztof Paluch, Starosta Łobeski – Pani Renata Kulik, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu łobeskiego, przedstawiciele samorządów, prezesi Zarządów Oddziałów Miejskich i Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przedstawiciele służb mundurowych współpracujących na co dzień z KP PSP Łobez, a także licznie zgromadzone rodziny strażaków jak i mieszkańcy powiatu.

Wszyscy przemawiający dziękowali strażakom za trud włożony w codzienną służbę. Uwieńczeniem tych podziękowań było uhonorowanie strażaków z szeregów PSP i OSP odznaczeniami, wyróżnieniami, awansami na wyższe stopnie służbowe oraz nagrodami.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu uroczystej akademii rozpoczęto na stadionie miejskim piknik strażacki. Przygotowano stoiska promocyjne, gdzie oprócz komendy powiatowej PSP w Łobzie swój sprzęt prezentowały jednostki OSP powiatu łobeskiego. Na terenie pikniku można było zobaczyć pojazdy pożarnicze oraz zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków. Dla odwiedzających przygotowano strażacki poczęstunek na którym nie zabrakło słynnej na cały powiat strażackiej grochówki. Najmłodsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej czy dmuchanych zjeżdżalni.

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Dziurdz - KP PSP Łobez.
Zdjęcia: Adam Hlib – Nowy Tygodnik Łobeski.


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::