KP PSP Świdwin


Pożar dachu w Połczynie-Zdroju

W dniu 16 kwietnia 2019 r.  o godz. 11:30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  PSP w Świdwinie, przyjął zgłoszenie z WCPR o pożarze dachu budynku wielorodzinnego  przy ul. Dolnej. Po dojeździe  na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że ogniem objęte jest poddasze, klatka schodowa i mieszkanie na I piętrze. Mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt.  Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek: jedną linię gaśniczą wprowadzono do wnętrza budynku, a drugi prąd gaśniczy podawano z zewnątrz. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono trzeci prąd gaśniczy w obronie przyległego budynku mieszkalnego z pojazdu SHD-23. Następnie po ugaszeniu ognia, pomieszczenia przeszukano, oddymiono, przewietrzono i przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dogaszenia tlących się materiałów palnych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pomieszczenia i poddasze.                               

W budynku mieszkały 2 rodziny.  Pogorzelcy zostali otoczeni opieką przez pracowników Urzedu Miejskiego w Połczynie - Zdroju.

W działaniach brały udział: 3 zastępy JRG  Świdwin, 3 zastępy OSP Połczyn Zdrój, 1 zastęp OSP Kołacz.

 

Opracowanie : st. sekc. Agata Rakowska  Zdjęcia: JRG ŚwidwinGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::