Pożar w budynku wielorodzinnym


4 lutego 2019 r. o godz. 17:27 wałeccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym na ul. 1000 - lecia w Wałczu.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia z okien mieszkania na I piętrze, w którym powstał pożar i z okien klatki schodowej wydobywał się ogień oraz gęsty dym. W pierwszej fazie działań strażacy ewakuowali przy użyciu podnośnika hydraulicznego 3 osoby z balkonu na II piętrze oraz 3 kolejne osoby po klatce schodowej z mieszkań powyżej pożaru. Szybkie wejście z liniami gaśniczymi  do płonącego mieszkania i podanie środka gaśniczego ugasiło ogień.

W wyniku pożaru 2 osoby zostały hospitalizowane. Spaleniu uległo mieszkanie, w którym powstał pożar oraz klatka schodowa z drzwiami wejściowymi do sąsiednich mieszkań. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 500 tys. zł.

Przybyły na miejsce pożaru Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po przeprowadzeniu oględzin zakazał użytkowania budynku

W akcji trwającej 2 godz. 9 min. udział brały:

-      4 zastępy PSP Wałcz – 9 strażaków,

-      1 zastęp WSP – 5 strażaków,

-      2 zastępy OSP Szwecja - 12 strażaków,

-      1 zastęp OSP Golce – 6 strażaków,

-      2 Zespoły Ratownictwa Medycznego,

-      Policja,

-      Pogotowie Energetyczne,

-      Pogotowie Gazowe


Opracowanie: kpt. Mirosław Gruchot KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w WałczuGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::