Zdarzenie masowe w Daleszewie


Dnia 13.06.2018r kilka minut przed godziną 13:00 miało miejsce zderzeniu pociągu osobowego z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym w miejscowości Daleszewo.

    Po przybyciu na miejsce zdarzenia  potwierdzono zderzenie pociągu osobowego z samochodem ciężarowym do przewozu dłużycy. Samochód ciężarowy został rozerwany na dwie części, które znajdowały się po obu stronach torowiska a część składu pociągu wypadła z torowiska. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu ciężarowego a 27 pasażerów wraz z maszynistą zostali ranni.

    Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu segregacji osób poszkodowanych, ewakuacji rannych z uszkodzonego pociągu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

           W działaniach nie zabrakło również wsparcia ze strony Gminy Gryfino i Pana Burmistrza, który zapewnił transport części osób podróżujących pociągiem do OSiR w Gryfinie, gdzie zapewniono zakwaterowanie i posiłki. Gmina zapewniła również wodę dla ratowników biorących udział w zdarzeniu. Mając na uwadze pomoc uzyskaną w działaniach pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi miasta Gryfina Mieczysławowi Sawaryn.

    W zdarzeniu udział brali: PSP Gryfino, OSP Radziszewo, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, KW PSP Szczecin ,WOPR, Straż Ochrony Kolei, LPR. Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::