KP PSP Świdwin


Śliska nawierzchnia

Poranek 4 grudnia br. był bardzo niebezpieczny dla użytkowników dróg publicznych. Po porannej mżawce, która w połączeniu ze zmrożonym asfaltem stworzyła ślizgawkę doszło do wielu groźnych zdarzeń drogowych. Pechowo zakończyła się podróż dla dwóch  pojazdów osobowych oraz ciężarowego w miejscowości Dziwogóra gm. Połczyn-Zdrój. Kierowcy nie opanowali pojazdów na śliskiej nawierzchni skutkiem czego wypadli z drogi. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie zadysponował do zdarzenia zastępy z JRG Świdwin oraz z OSP Połczyn-Zdrój. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Kierowcom aut nic się nie stało.
W trakcie prowadzenia działań otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 172, w okolicy m. Łeknica (powiat szczecinecki). Kolejne zgłoszenie związane z warunkami zimowymi zaistniało w miejscowości Rąbino. W obu przypadkach strażacy zabezpieczali miejsca zdarzenia oraz kierowali ruchem. We wszystkich działaniach uczestniczyło 7 zastępów PSP i  7  zasępów OSP - 55  ratowników.


Tekst: sekc. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: KP PSP ŚwidwinGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::