Pożar w budynku Starostwa


W dniu 11.10.2017 r. o godzinie 10:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, wpłynęło zgłoszenie od pracownika Starostwa Powiatowego w Wałczu, ul. Dąbrowskiego 17 o wydobywającym się dymie z pomieszczenia zlokalizowanego na trzecim piętrze budynku urzędu oraz o możliwości przebywania w tym miejscu dwóch pracowników, prowadzących prace remontowo – konserwacyjne.

Ponadto zgłaszający poinformował dyżurnego, że w obiekcie Starostwa Powiatowego znajduje się około 50 pracowników oraz 20 petentów a Starosta Wałecki zarządził ewakuację wszystkich osób na wewnętrzny plac. Pod dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym uzyskał informacje, że pożarem objęte jest pomieszczeni biurowe, w budynku znajduje się sześć osób poszkodowanych a ponadto w windzie zablokowanej między kondygnacjami znajduje się jedna osoba na wózku inwalidzkim.

Powyższy przebieg zdarzeń jest na szczęście scenariuszem ćwiczenia taktyczno – bojowego pod kryptonimem „URZĄD 2017”, zorganizowanego w obiekcie Starostwa Powiatowego w Wałczu. Udział w nim brały jednostki ochrony przeciwpożarowej z KP PSP Wałcz, Wojskowej Straży Pożarnej w Wałczu, a także jednostki z OSP Szwecja, OSP Piecnik, OSP Mirosławiec, OSP Marcinkowice, OSP Tuczno, OSP Człopa, Policja oraz zespół ratownictwa medycznego z WSPR Szczecin filia Wałcz.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo -  gaśniczych w budynkach użyteczności publicznej, w tym z m. in. z zakresu gaszenia pożarów, ratownictwa wysokościowego, kwalifikowanej pierwszej pomocy a także współpracy ze służbami współdziałającymi.

 

Tekst: asp. Marcin Kulczyk KP PSP Wałcz

Fot.: sekc. Robert Nowicki KP PSP WałczGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::