Spotkanie służb z dziećmi


Kręci Mnie Bezpieczeństwo

9 czerwca 2017 r. na terenie Basenu Północnego oraz bazy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa zostało zorganizowane spotkanie z przedszkolakami oraz dziećmi szkół podstawowych ze Świnoujścia i okolic.

Impreza odbyła się w ramach kampanii społecznej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” oraz bliźniaczej kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą”. Celem spotkania było przekazanie informacji na temat bezpiecznego zachowania się, zarówno w życiu codziennym jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Do organizacji tego przedsięwzięcia przystąpiły służby stacjonujące na terenie Świnoujścia, które odpowiadają za bezpieczeństwo w naszym rejonie. Są to między innymi: Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Odział Grodzki Wodnego Pogotowia Ratunkowego Świnoujście, Placówka Straży Granicznej w Świnoujściu, Pomorski Dywizjon Straży Granicznej. 

Na pokazie zostały zaprezentowane symulacje zdarzeń w których na co dzień uczestniczą służby, ponadto dla przybyłych widzów udostępniono zwiedzanie jednostek pływających, pojazdów oraz pokazy sprzętu będącego na ich wyposażeniu.

Opracowanie: kpt. Kubas Marcin, zdjęcia: mł. ogn. Mroczkowski MarcinGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::