„Mistrzostwa Polski Strażaków w MTB”

W dniu 16 sierpnia 2014 r. w miejscowości Morzyczyn w województwie zachodniopomorskim odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w maratonie MTB, zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Stargardzie Szczecińskim, w ramach IX maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie.

Na starcie maratonu stawiło się ponad tysiąc trzystu uczestników z całej Polski, w tym 59 strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Wśród zawodników znalazł się również Zastępca Komendanta Głównego PSP - nadbryg. Marek Kowalski oraz Zbigniew Bródka - Mistrz Olimpijski w Łyżwiarstwie Szybkim.

W rywalizacji na trasie o długości ok. 58 km pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Strażaków zdobył zawodnik z KM PSP w Poznaniu - Piotr Krysman, pokonując trasę w czasie 01:43:23,60. Drugie miejsce zajął Maciej Iwko z KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim z czasem 01:43:23,95, natomiast trzecie miejsce zajął Robert Suszczyński również z KW PSP w Gorzowie Wlkp. z czasem 01:43:25,10.

Pierwsze miejsce spośród startujących pań zajęła Justyna Korzeniewska z KW PSP w Gorzowie Wlkp. z czasem 02:12:36,15, drugie miejsce  Karolina Kordyńska z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich z czasem 02:37:34,40, trzecie miejsce Monika Fijałkowska z KW PSP w Gorzowie Wlkp. z czasem 02:44:23,90.

W klasyfikacji generalnej „Open”, wśród wszystkich startujących najlepsi strażacy zajęli kolejno 7, 8, 9 miejsce. Nadbryg. Marek Kowalski uplasował się na 19 pozycji w klasyfikacji strażaków oraz 66 w klasyfikacji open, z czasem 01:48:25,35, uzyskując średni czas przejazdu 32 km/h.

Najlepszy rezultat wśród strażaków Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie Szczecińskim uzyskał Piotr Chmielewski, osiągając czas 01:45:32,45, zajmując 11. miejsce w przeprowadzonych Mistrzostwach i 38. w klasyfikacji generalnej Maratonu. Natomiast olimpijczyk Zbigniew Bródka z czasem 01:54:09,05 wśród strażaków zajął 27. pozycję i 137. w klasyfikacji open.

Puchary zwycięzcom oraz pamiątkowe medale wręczał Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Henryk Cegiełka.

/tekst: E.Jędro, S. Łagonda; foto: E.Jędro, M. Onycher, KP PSP Stargard Szcz., woj.zachodniopomorskie/

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::