4th Szczecin Firefighter Combat Challenge

„4th Szczecin Firefighter Combat Challenge”

W dniach 8 - 9 sierpnia 2014 r. w Szczecinie odbyła się 4. Edycja Międzynarodowych Zawodów w formule Firefighter Combat Challenge. W zmaganiach udział wzięło ponad dwustu strażaków z Polski, Węgier, Słowenii, Czech, Słowacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Henryk Cegiełka.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył słoweński strażak - Domen Pavlić za to na drugim i trzecim miejscu podium znaleźli się szczecińscy strażacy: Radosław Komorek i Krzysztof Krawczyk.

W ogólnej klasyfikacji drużynowej, w której uwzględniono indywidualne czasy uzyskane przez najlepszych zawodników, ponownie pierwszą lokatę zdobyli strażacy ze Słowenii wyprzedzając w finale dwie drużyny z Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie, w składzie: Radosław Komorek, Krzysztof Krawczyk, Sylwester Łydka, Piotr Drewiecki, Łukasz Mazurkiewicz i Paweł Kocoń.

Słoweńscy strażacy triumfowali również w konkurencjach zespołowych. W tandemach zajęli dwa najwyższe stopnie podium, a w rywalizacji sztafet w finale wyprzedzili zawodników z KM PSP w Szczecinie.

W sztafecie, strażacy z Choszczna, którym przewodził st. bryg. Marek Garbicz – Komendant Powiatowy PSP w Choszcznie zajęli trzecią pozycję.

Warto odnotować również start zawodnika z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie – st. kpt. Rafała Spychalskiego, który w konkurencji „Open” na 143. startujących zawodników na torze zajął 22. lokatę z czasem 00:01:45,29.

Sportowym zmaganiom strażaków towarzyszyły dodatkowe atrakcje m.in.: przygotowano tor dla dzieci, które po przebraniu się w odzież specjalną i hełm mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i pokonać podobne konkurencje, dostosowane do wieku i możliwości najmłodszych. Dodatkowo można było spróbować swoich sił w zmaganiach ze ścianką wspinaczkową lub wziąć udział w konkursie plastycznym, dostępna była również nauka pierwszej pomocy oraz możliwość zwiedzania pojazdów pożarniczych.

Oficjalnego zamknięcia Czwartej Edycji Zawodów Firefighter Combat Challenge oraz dekoracji zwycięzców dokonał nadbryg. Henryk Cegiełka wraz z Komendantem Miejskim PSP w Szczecinie – st. bryg. Jackiem Staśkiewiczem.

Warto wspomnieć, że dotychczasowe zaangażowanie organizatorów zostało zauważone i dzięki zainteresowaniu ogólnopolskich mediów, przychylności miasta i wsparciu sponsorów w przyszłym roku Miasto Szczecin będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Zawodów w formule Firefighter Combat Challenge.