„XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym”

W dniach 01 – 03 lipca 2014 r. na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw, w których udział wzięły reprezentacje z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy dokonali: Zastępca Komendanta Głównego PSP – nadbryg. Piotr Kwiatkowski oraz Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie – st. bryg. Marek Chmiel.

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka - element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.
To wszystko mogliśmy zobaczyć przez trzy dni w ramach rywalizacji i sportowego wysiłku strażaków.

Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym rozgrywano w czterech konkurencjah: „Pożarniczy tor przeszkód”, „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej”, „Sztafeta 4 x 100 m z przeszkodami” i „Ćwiczenie bojowe”.

W krajowej klasyfikacji generalnej, zwyciężyła reprezentacja województwa pomorskiego, natomiast zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej został Pan Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego.

W klasyfikacji międzynarodowej zwyciężyła reprezentacja Ukrainy, a najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Mikalai Vasilchanka z Białorusi.

Warto również wspomnieć, że w trakcie Mistrzostw Polski w konkurencji „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej” został pobity rekord województwa zachodniopomorskiego, czego dokonał Andrzej Komorek z KM PSP w Szczecinie z czasem 15,21 sekund.

Uroczystego zamknięcia Mistrzostw oraz wręczenia nagród dokonali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – Stanisław Rakoczy, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Zastępca Komendanta Głównego PSP – nadbryg. Piotr Kwiatkowski oraz Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie – st. bryg. Marek Chmiel.

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::